Lipiec to pełnia lata. Wtedy to dopiero się dzieje !
Zobaczcie, gdzie się można wybrać na wycieczkę albo przeżyć chwilę wzruszenia.Dużo wszystkiego do wyboru, do koloru !
Co ciekawego w Polsce ?
29.06.-02.07.2016 - Open'er Festival, Gdynia (opener.pl)
8-25.07.2016 Ladies Jazz Festival: Teatr Muzyczny w Gdyni
- Ladies' Jazz Festival 2016 Jedyny w Europie Festiwal Kobiet jazzu i najgęściej obsadzone nagrodami Grammy miejsce we wszechświecie! Jazz, smooth jazz, bossa nova, piosenka francuska i każdy rodzaj dobrej muzyki. Ladies' Jazz Festival po raz jedenasty, 8-25 lipca 2016 r., Gdynia Teatr Muzyczny, Infobox i gościnnie Filharmonia Kaszubska Wejherowo
9-17.07.2016 Sopot Film Festiwal (www.sopotfilmfestival.pl)
www.sopotfilmfestival.pl |
W programie tegorocznej edycji znajdziemy trzy międzynarodowe konkursy filmowe - konkurs przeznaczony dla debiutów i drugich pełnometrażowych filmów fabularnych, konkurs World Shorts & Short Anima dedykowany krótkometrażowym fabułom i animacjom oraz nowy konkurs pełnometrażowych filmów dokumentalnych. Wprowadzenie nowego konkursu do programu Festiwalu jest wynikiem poszerzenia jego formuły programowej. Konkurs filmów dokumentalnych będzie korespondował z pozostałymi sekcjami poświęconymi temu gatunkowi filmowemu.
01-02-07.2016 Rock na Bagnie 2016 (Goniądz) (rocknabagnie.com.pl/)
Rock na Bagnie to festiwal wspierający niezależną, oraz undergroundową scenę muzyczną. Istniejący od 2010 r. festiwal stał się już wizytówką Podlasia, zdobywając m.in tytuł najlepszego produktu turystycznego województwa podlaskiego w 2015r. przyznawany przez Marszałka Województwa, oraz Prezesa Regionalnej Organizacji Turystycznej. Oprócz lokalnych władz i mieszkańców festiwal doceniają oczywiście fani niezależnego rocka nazywając go „nowym Jarocinem”. To podczas tej imprezy miały miejsce powroty takich legend lat 80-tych jak TZN-XENNA, PROCESSS, CZTERECH KOPNIĘTYCH I FRED czy znanego w środowisku dokumentalisty i fotografa warszawskiej sceny punk rockowej lat 80tych Andrzej Talewicza.
Atrakcji nie zabraknie i tym razem, gdyż podczas VI edycji festiwalu, na plaży miejskiej w Goniądzu zobaczymy całą gamę znanych i szanowanych wykonawców niezależnego i undergroundowego rocka na czele z takimi tuzami jak:
- PETER AND THE TEST TUBE BABIES –
- MALEO REGGAE ROCKERS –
- CLOSTERKELLER –
- PROLETARYAT –
- KONIEC ŚWIATA –
- GA-GA/ZIELONE ŻABKI – i inni
7-9.07.2016 - Jarocin Festiwal - Jarocin (www.jarocinfestiwal.pl)
7 lipca 2016 rozpocznie się kolejna edycja Jarocin Festiwal, najstarszego i najbardziej zasłużonego festiwalu rockowego w Polsce. Zapowiadana trzydniowa impreza to duży krok w stronę standardu zachodnich festiwali ciężkiego brzmienia. Dotychczas ogłoszone gwiazdy line-up’u to m.in. zespoły: Slayer, Five Finger Death Punch, Farben Lehre oraz TSA.
Podczas tegorocznej edycji festiwalu wystąpią:
7 lipca: Five Finger Death Punch, Oberschlesien, Luxtorpeda, Kabanos
8 lipca: The Prodigy, Sweet Noise, Farben Lehre, Kobranocka, GA – GA Zielone Żabki
9 lipca: Slayer, Acid Drinkers – Motörhead Tribute, Hunter, D.O.A. Koniec Świata, Scream Maker
Zbliżający się sezon wakacyjny w Łebie zapowiada się naprawdę bardzo gorąco. Jednym z takich gorących wydarzeń będą z pewnością Ogólnopolskie Wybory Bursztynowej Miss Polski 2016 w ramach “Festiwalu Piękna i Wdzięku”
Co roku podczas Mazurskiej Nocy Kabaretowej amfiteatr w Mrągowie wypełniony jest po brzegi rozbawionymi widzami. Jest to jedyna i wyjątkowa taka noc w regionie.
Na tegorocznej 18. MAZURSKIEJ NOCY KABARETOWEJ wystąpią wykonawcy pełni emocji i radości życia, którą zechcą się podzielić ze wszystkimi kochającymi lato.
Zobaczymy także i młode wschodzące gwiazdy polskiej sceny kabaretowej – nagrodzone podczas tegorocznego Przeglądu Kabaretów PAKA. Mężczyźni inteligentni, dowcipni, zabawni, znakomicie tańczący – wszyscy nieodparcie przystojni! Do tego kilka niezwykłych, temperamentnych kobiet i Mazurska Noc Kabaretowa zapowiada się wyjątkowo!
Na deskach najpiękniejszego amfiteatru w Polsce zobaczymy więc:
SMILE, KABARET MŁODYCH PANÓW, ŁOWCÓW.B, IRENEUSZA KROSNEGO, KRZYSZTOFA PIASECKIEGO, FAIR PLAY CREW, KABARET K2, KABARET CHYBA I LAUREATÓW 32. PAKI.
W lipcu 2016 Krynica-Zdrój znowu będzie gościć największych twardzieli, a stoki Jaworzyny Krynickiej staną się areną zmagań kultowego biegu Spartan Race. Na sobotę, 23 lipca, zaplanowano pierwszy z morderczych biegów - SPARTAN RACE BEAST 2016!
Spartan Beast jest wyczerpującym wyścigiem na 20+ km z 25+ przeszkodami. Czujesz się mocny? Jesteś w niesamowitej formie? Nigdy dotąd nie byłeś tak silny, szybki, wytrzymały? Zweryfikuj to! Udowodnij sobie i innym, że faktycznie tak jest. Weź udział w biegu Spartan Race Beast 2016 w Krynicy! Trasa z przeszkodami wytyczona na Jaworzynie Krynickiej to będzie Twój wyznacznik formy i możliwości.
Spartan Race to także, a może przede wszystkim, wspaniała przygoda, niesamowite wspomnienia, satysfakcja, możliwość poznania nowych ludzi z tą samą pasją co Twoja.
Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem to obok Wieczorów z muzyką Karola Szymanowskiego w Katowicach jedyny na świecie doroczny festiwal poświęcony twórczości Karola Szymanowskiego. Współtwórcą festiwalu był Maciej Pinkwart - wieloletni kustosz Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi Atma, inicjator powołania Towarzystwa Muzycznego im. K.Szymanowskiego (jego członek założyciel, członek pierwszego zarządu, a od 2005 - członek honorowy), organizator życia muzycznego w Zakopanem.
Pierwszy festiwal Dni Muzyki Karola Szymanowskiego, zorganizowany przez Atmę i zakopiańskie koło SPAM miał miejsce 4-6 marca 1977.
Od roku 1980 organizację festiwalu przejęło Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego.
W tym roku m.in wystąpią:
Koncert Inauguracyjny : Orkiestra Aukso pod dyr. Marka Mosia soliści: Łukasz Długosz - flet, Agata Kielar-Długosz - flet
Koncert kompozytorski laureata I nagrody Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. K.Szymanowskiego, Katowice 2012 Oscar Prados (Hiszpania) - fortepian , Victoria Castiñeira (Hiszpania) - skrzypce
Galeria Miejska K.Szymanowski - Operetka „Loteria na mężów”
projekcja filmowa spektaklu Opery Krakowskiej z 2007 roku
Pozostałe informacje na stronie www.szymanowski.zakopane.pl
Dla Festiwalu rok 2016 jest wyjątkowym czasem gdyż wspólnie z Wami będziemy świętować 35-lecie tego wyjątkowego wydarzenia. Na przygotowanym specjalnie z tej okazji sobotnim koncercie galowym nie zabraknie wspomnień, a co za tym idzie – cudownych wzruszeń. Usłyszycie niezapomniane przeboje w wyjątkowej odsłonie, chyba nieco przewrotnej i odważnej. Nietuzinkowe aranżacje, wyjątkowe duety.. Jesteśmy przekonani, że koncepcja sobotniego koncertu przypadnie do gustu melomanom, a na pewno zainteresuje również fanów stylów muzycznych spoza country music.
01 lipca 1863 jest datą kiedy mieszkańcy Surinamu wyswobodzili się z niewoli. Nigdzie nie jest ten fakt bardziej znany niż w Amsterdamie, w domu kwitnącej społeczności Surinamu i gospodarza Keti Koti Festival. Przyjedźcie świętować i upamiętnić tę bogatą kulturę i ludzi za pośrednictwem muzyki, tańca i wielu uroczystości w dniu 1 lipca.
Dziś ludzie z tych społeczności stanowią kluczowy aspekt koloru i osobowości Amsterdamu i są integralnym składnikiem miasta. Festiwal, Keti Koti, oznaczający "zerwanie łańcuchów" w Surinamie, jest świętem wolności, równości i solidarności.
Od godziny 13:00 zaczyna się parada Bigi Spikiri i wdłuż drogi Oosterpark zobaczymy eksplozję koloru i radości. Od 18:15 r szereg scen zaprezentuje najlepsze talenty muzyczne, takie jak Julian Marley, Trijntje Oosterhuis, Giovanca i Shirma Rouse. W parku będzie wiele stoisk z tradycyjną żywnością i napojami, będą debaty, karaibski targ i ciekawe wystawy.
Historia wyścigów sięga czasów średniowiecza, kiedy to dzielnice miast włoskich były gospodarzem różnych zabaw publicznych, w tym boksu, walki byków i wyścigów konnych. W XVI wieku, walki byków zostały zakazane, a ich miejsce zajęły wyścigi konne. Pierwszy nowoczesny Il Palio miał miejsce w połowie 1600 roku, a drugi wyścig, sierpniowy, został dodany w 1700 roku, prawdopodobnie jako efekt uboczny uroczystości Wniebowzięcia.
Kulminacyjnym punktem święta, którym żyje całe miasto i przyciąga tysiące turystów z całego świata, jest otwarta dla widzów, niezwykle emocjonująca, choć trwająca jedynie trzy okrążenia wokół placu, gonitwa konna. Wyścig rozgrywany jest dwa razy do roku 2 lipca i 16 sierpnia o godzinie 19 na głównym placu Sieny Piazza del Campo.
W dniach poprzedzających Palio w mieście odbywa się szereg niezwykle widowiskowych, barwnych pochodów i parad, w tym pokazów zręcznościowych siedemnastu rywalizujących ze sobą drużyn w kostiumach z epoki, które reprezentują 17 dzielnic (contrade) Sieny. Do najbardziej widowiskowych zaliczyć należy symultaniczne żonglowanie wielkimi jedwabnymi chorągwiami w barwach contrade. Każda dzielnica ma swoje własne, odrębne barwy, co widoczne jest także na ulicach miasta, które w dniach Palio są odświętnie udekorowane chorągwiami i wstęgami w barwach contrade.
Zwycięstwo w gonitwie Palio, to nie tylko źródło wielkiej dumy i prestiżu dla contrade, której mieszkańcy licznie uczestniczą w święcie, ale także szansa na niebagatelne wygrane z uwagi na przyjmowane w tych dniach zakłady, nierzadko o bardzo wysokie stawki.
W samej gonitwie bierze udział 10. dżokejów (i fantini) reprezentujących kontrady, jak też 10 koni wystawionych przez te dzielnice. Tymczasem o wyborze kontrad, jak też koni i jeźdźców, którzy wezmą udział w gonitwie decyduje dość szczególne losowanie, zależne od przebiegu poprzedniej gonitwy Palio. Każda z drużyn biorących udział w gonitwie wystawia zatem swojego konia, jednak konie te są następnie losowane przez kontrady, co czyni gonitwę tym bardziej emocjonującą.
Choć wielki wyścig trwa tylko mniej niż 2 minuty, uroczystości trwają 4 dni. Warto jest pojechać na kilka dni wcześniej, aby poczuć narastanie oczekiwania przed biegiem, no i by łatwiej znależć miejsce na balkonie w czasie prób.
Malarstwo i muzyka na żywo w czasie Dni Grafiki w Berlinie !
Grecki festiwal wraca po raz 40-sty !
Festiwal de Grec to przegląd grup muzycznych, teatralnych i tanecznych, który ma miejsce każdego roku na przełomie czerwca i lipca. Liczący już 40 lat festiwal stanowi niemałą atrakcję nie tylko dla mieszkańców Barcelony, ale także dla przyjeżdżających tu turystów. Większość występów w ramach festiwalu organizowana jest w teatrze na zboczu Wzgórza Montjuic, zbudowanym w 1929 r. z okazji organizacji w Barcelonie Wystawy Powszechnej i wzorowanym na antyczny teatr grecki. Nazwa festiwalu pochodzi od Teatre Grec w Barcelonie (grecki teatr) znajdującego się właśnie na wzgórzu Montjuic.
Grec Festival to najdłuższy letni festiwal kultury: tańca, teatru i muzyki. W tym roku podczas festiwalu będzie można zobaczyć 68 fantastycznych przedstawień z czego 34 to premiery światowe.
W niedzielę zaraz po 5 lipca, do Douali przybywa duża liczba turystów - rozpoczyna się trzydniowy festiwal Gigantów...
Holi Festiwal of Colours utorowało sobie drogę do Berlina. Obchodzony latem, w lipcu wyróżnia się właśnie kolorem. Ludzie kolorują się farbami z suchego proszku.
Wzorując się na hinduskiem Festiwalu Wiosny w Berlinie, organizatorzy Holi Festiwal of Colours postanowli zaprosić wszystkich na lato. Począwszy od południa wszyscy uczestnicy mogą zanurzać się w kolorach. Odliczający mówi ludziom, gdy ich kolor zostaje rzucany się w powietrze, spektakl odbywa się co godzinę aż do końca. Wariactwo.
Uczestnicy festiwalu są zachęcani do noszenia białych ubrań, by wyróżniać kolory. Pomiędzy odliczaniem festiwal zamienia się w wielką imprezę. DJs, zespoły i muzycy z Indii i całego świata występują na żywo na scenie.
Podczas tegorocznej edycji festiwalu wystąpią:
7 lipca: Five Finger Death Punch, Oberschlesien, Luxtorpeda, Kabanos
8 lipca: The Prodigy, Sweet Noise, Farben Lehre, Kobranocka, GA – GA Zielone Żabki
9 lipca: Slayer, Acid Drinkers – Motörhead Tribute, Hunter, D.O.A. Koniec Świata, Scream Maker
9.07.2016 Festiwal Wdzięku i Urody – Bursztynowa Miss Polski 2016 - Łeba
leba.eu |
9.07.2016 Mazurska Noc Kabaretowa - Mrągowo
Na tegorocznej 18. MAZURSKIEJ NOCY KABARETOWEJ wystąpią wykonawcy pełni emocji i radości życia, którą zechcą się podzielić ze wszystkimi kochającymi lato.
Zobaczymy także i młode wschodzące gwiazdy polskiej sceny kabaretowej – nagrodzone podczas tegorocznego Przeglądu Kabaretów PAKA. Mężczyźni inteligentni, dowcipni, zabawni, znakomicie tańczący – wszyscy nieodparcie przystojni! Do tego kilka niezwykłych, temperamentnych kobiet i Mazurska Noc Kabaretowa zapowiada się wyjątkowo!
Na deskach najpiękniejszego amfiteatru w Polsce zobaczymy więc:
SMILE, KABARET MŁODYCH PANÓW, ŁOWCÓW.B, IRENEUSZA KROSNEGO, KRZYSZTOFA PIASECKIEGO, FAIR PLAY CREW, KABARET K2, KABARET CHYBA I LAUREATÓW 32. PAKI.
Zapraszamy !
23-24.07.2016 Spartan Race - Krynica Zdrój (www.atrakcjekrynicy.pl/)
W lipcu 2016 Krynica-Zdrój znowu będzie gościć największych twardzieli, a stoki Jaworzyny Krynickiej staną się areną zmagań kultowego biegu Spartan Race. Na sobotę, 23 lipca, zaplanowano pierwszy z morderczych biegów - SPARTAN RACE BEAST 2016!
Spartan Beast jest wyczerpującym wyścigiem na 20+ km z 25+ przeszkodami. Czujesz się mocny? Jesteś w niesamowitej formie? Nigdy dotąd nie byłeś tak silny, szybki, wytrzymały? Zweryfikuj to! Udowodnij sobie i innym, że faktycznie tak jest. Weź udział w biegu Spartan Race Beast 2016 w Krynicy! Trasa z przeszkodami wytyczona na Jaworzynie Krynickiej to będzie Twój wyznacznik formy i możliwości.
Spartan Race to także, a może przede wszystkim, wspaniała przygoda, niesamowite wspomnienia, satysfakcja, możliwość poznania nowych ludzi z tą samą pasją co Twoja.
23-31.07.2016 Dni Muzyki Karola Szymanowskiego - Zakopane (www.szymanowski.zakopane.pl)
Pierwszy festiwal Dni Muzyki Karola Szymanowskiego, zorganizowany przez Atmę i zakopiańskie koło SPAM miał miejsce 4-6 marca 1977.
Od roku 1980 organizację festiwalu przejęło Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego.
W tym roku m.in wystąpią:
Koncert Inauguracyjny : Orkiestra Aukso pod dyr. Marka Mosia soliści: Łukasz Długosz - flet, Agata Kielar-Długosz - flet
Koncert kompozytorski laureata I nagrody Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. K.Szymanowskiego, Katowice 2012 Oscar Prados (Hiszpania) - fortepian , Victoria Castiñeira (Hiszpania) - skrzypce
Galeria Miejska K.Szymanowski - Operetka „Loteria na mężów”
projekcja filmowa spektaklu Opery Krakowskiej z 2007 roku
Pozostałe informacje na stronie www.szymanowski.zakopane.pl
29-31.07.2016 Piknik Country - Mrągowo (www.it.mragowo.pl)
www.it.mragowo.pl |
Co ciekawego w lipcu w Europie ?
01.07.2016 - Keti Koti Festival, Amsterdam
01 lipca 1863 jest datą kiedy mieszkańcy Surinamu wyswobodzili się z niewoli. Nigdzie nie jest ten fakt bardziej znany niż w Amsterdamie, w domu kwitnącej społeczności Surinamu i gospodarza Keti Koti Festival. Przyjedźcie świętować i upamiętnić tę bogatą kulturę i ludzi za pośrednictwem muzyki, tańca i wielu uroczystości w dniu 1 lipca.
www.ketikotiamsterdam.nl |
Od godziny 13:00 zaczyna się parada Bigi Spikiri i wdłuż drogi Oosterpark zobaczymy eksplozję koloru i radości. Od 18:15 r szereg scen zaprezentuje najlepsze talenty muzyczne, takie jak Julian Marley, Trijntje Oosterhuis, Giovanca i Shirma Rouse. W parku będzie wiele stoisk z tradycyjną żywnością i napojami, będą debaty, karaibski targ i ciekawe wystawy.
2.07.2016 Il Palio, Siena Włochy
Historia wyścigów sięga czasów średniowiecza, kiedy to dzielnice miast włoskich były gospodarzem różnych zabaw publicznych, w tym boksu, walki byków i wyścigów konnych. W XVI wieku, walki byków zostały zakazane, a ich miejsce zajęły wyścigi konne. Pierwszy nowoczesny Il Palio miał miejsce w połowie 1600 roku, a drugi wyścig, sierpniowy, został dodany w 1700 roku, prawdopodobnie jako efekt uboczny uroczystości Wniebowzięcia.
www.fest300.com/festivals/il-palio |
Kulminacyjnym punktem święta, którym żyje całe miasto i przyciąga tysiące turystów z całego świata, jest otwarta dla widzów, niezwykle emocjonująca, choć trwająca jedynie trzy okrążenia wokół placu, gonitwa konna. Wyścig rozgrywany jest dwa razy do roku 2 lipca i 16 sierpnia o godzinie 19 na głównym placu Sieny Piazza del Campo.
W dniach poprzedzających Palio w mieście odbywa się szereg niezwykle widowiskowych, barwnych pochodów i parad, w tym pokazów zręcznościowych siedemnastu rywalizujących ze sobą drużyn w kostiumach z epoki, które reprezentują 17 dzielnic (contrade) Sieny. Do najbardziej widowiskowych zaliczyć należy symultaniczne żonglowanie wielkimi jedwabnymi chorągwiami w barwach contrade. Każda dzielnica ma swoje własne, odrębne barwy, co widoczne jest także na ulicach miasta, które w dniach Palio są odświętnie udekorowane chorągwiami i wstęgami w barwach contrade.
Zwycięstwo w gonitwie Palio, to nie tylko źródło wielkiej dumy i prestiżu dla contrade, której mieszkańcy licznie uczestniczą w święcie, ale także szansa na niebagatelne wygrane z uwagi na przyjmowane w tych dniach zakłady, nierzadko o bardzo wysokie stawki.
W samej gonitwie bierze udział 10. dżokejów (i fantini) reprezentujących kontrady, jak też 10 koni wystawionych przez te dzielnice. Tymczasem o wyborze kontrad, jak też koni i jeźdźców, którzy wezmą udział w gonitwie decyduje dość szczególne losowanie, zależne od przebiegu poprzedniej gonitwy Palio. Każda z drużyn biorących udział w gonitwie wystawia zatem swojego konia, jednak konie te są następnie losowane przez kontrady, co czyni gonitwę tym bardziej emocjonującą.
Choć wielki wyścig trwa tylko mniej niż 2 minuty, uroczystości trwają 4 dni. Warto jest pojechać na kilka dni wcześniej, aby poczuć narastanie oczekiwania przed biegiem, no i by łatwiej znależć miejsce na balkonie w czasie prób.
1-3.07.2016 Dni Grafiki, Berlin
Grafiki we wszystkich kształtach i rozmiarach są w centrum uwagi festiwalu sztuki w ciągu Dni Grafiki w Berlinie. Cechy festiwalu to malarstwo i muzyka, jak również całkiem spory rynek sztuki i różnorodne imprezy.
© Berlinpieces
Przez kilka dni w lutym i lipcu, około 100 krajowych i międzynarodowych grafików, ilustratorów, artystów ulicznych i drukarzy spotyka się w Urban Spree Gallery gdzie tworzą, prezentują i oferują dzieła sztuki - takie jak odbitki sitodruku, koszulki, płócienne torby na ramię. W trakcie dni grafiki jej miłośnicy są świadkami procesu twórczego oraz wspierają lokalnych artystów. Jest cudownie i bardzo kolorowo.
Malarstwo i muzyka na żywo w czasie Dni Grafiki w Berlinie !
Program festiwalu obejmuje wystawę sztuki, rynek nocny i obraz na żywo. Jedzenie, muzyka na żywo, a DJowie dokonują fantastycznego odprężenia w tej twórczej atmosferze.
1-31.07.2016 Barcelona Summer Festival (Festival de Barcelona) – Festiwal Grecki
Grecki festiwal wraca po raz 40-sty !
Festiwal de Grec to przegląd grup muzycznych, teatralnych i tanecznych, który ma miejsce każdego roku na przełomie czerwca i lipca. Liczący już 40 lat festiwal stanowi niemałą atrakcję nie tylko dla mieszkańców Barcelony, ale także dla przyjeżdżających tu turystów. Większość występów w ramach festiwalu organizowana jest w teatrze na zboczu Wzgórza Montjuic, zbudowanym w 1929 r. z okazji organizacji w Barcelonie Wystawy Powszechnej i wzorowanym na antyczny teatr grecki. Nazwa festiwalu pochodzi od Teatre Grec w Barcelonie (grecki teatr) znajdującego się właśnie na wzgórzu Montjuic.
Grec Festival to najdłuższy letni festiwal kultury: tańca, teatru i muzyki. W tym roku podczas festiwalu będzie można zobaczyć 68 fantastycznych przedstawień z czego 34 to premiery światowe.
10.07.2016 Festival Gigantów, Douai Francja
W niedzielę zaraz po 5 lipca, do Douali przybywa duża liczba turystów - rozpoczyna się trzydniowy festiwal Gigantów...
Głównym wydarzeniem jest uliczna parada rodziny Gayant, która składa się z ojca Gayant, jego żony Marie Cagenon i trójki dzieci. Wszyscy są ogromni i ubrani w sredniowieczne stroje. Monsieur Gayant jest największym gigantem, który góruje nad tłumem na ponad 8 metrów. Jest ubrany w zbroję, ma miecz w ręku i tarczę u boku, być może dlatego, że jego wizerunek został zainspirowany działaniami Jehon Gelon, lorda z IX wieku, który wyzwolił Douali od Normanów. Marie Cagenon, ma ok 6 m wysokości. Reszta "rodziny" jest stosunkowo drobna - dzieci mają niewiele ponad 2 m.
Muzyka gra w ciągu całęj parady , w tym słychać odgłosy dzwonu z dzwonnicy Douali, która usytuowana jest nad charakterystycznym ratuszem. Wdłuż ulicy stoją stragany z żywnością i piwem. Chociaż jest to Francja i wino jest tutaj popularne, departament Nord serwuje belgijskie piwo.
Dużo się dzieje, jest bardzo wesoło i ciekawie.
22-23.07.2016 Festiwal WICKERMAN , Szkocja
Wickerman Festival to coroczny festiwal muzyczny organizowany na Wschodzie Kirkcarswell Farm w malowniczym regionie Dumfries i Galloway, w Szkocji. Muzycznie, jak i twórczo, festiwal został porównany do mniejszej wersji Glastonbury. Eklektyczna mieszanka muzyki i sztuki zadowoli każdego i odpowiednio została nazwana "festiwalem muzyki alternatywnej w Szkocji."
Co naprawdę zakończy festiwal i jest jego niezapomnianym finałem, górujący na 40 stóp (13 m) pomnik Wickerman, kóry spektakularnie zostanie spalony o północy ostatniego dnia imprezy. Spalanie tego wizerunek nawiązuje do pogańskich rytuałów.
Co naprawdę zakończy festiwal i jest jego niezapomnianym finałem, górujący na 40 stóp (13 m) pomnik Wickerman, kóry spektakularnie zostanie spalony o północy ostatniego dnia imprezy. Spalanie tego wizerunek nawiązuje do pogańskich rytuałów.
30.07.2016 Holi Festival Of Colours, Berlin
Holi Festiwal of Colours utorowało sobie drogę do Berlina. Obchodzony latem, w lipcu wyróżnia się właśnie kolorem. Ludzie kolorują się farbami z suchego proszku.
Holi Festival Of Colours in Berlin © dpa |
Uczestnicy festiwalu są zachęcani do noszenia białych ubrań, by wyróżniać kolory. Pomiędzy odliczaniem festiwal zamienia się w wielką imprezę. DJs, zespoły i muzycy z Indii i całego świata występują na żywo na scenie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz